Prvi dan proljeća i Svjetski dan šuma

Kroz obilježavanje prvog dana proljeća, djeca odgojno- obrazovne skupine “Bubamare” zaključila su da mi na otoku baš i nemamo puno zelenila i šuma i u pravu su! Stoga smo mi odlučili kroz šetnje upoznati ono što na otoku mi imamo, a to su makije hrasta crnike i medunca, šume bijelog i crnog graba, nekoliko vrsta bora, masline, trske te kamenjarski pašnjaci. Zaključili smo da otoku raste i ljekovito bilje kao npr. kadulja, lavanda, ružmarin i smilje, ali da postoje i maslačci i ljubičice. Neka od djece su brala i šparoge za “fritaju”. Malo smo istraživali i o životnom ciklusu gusjenica koje se pretvaraju u leptire, te o raznim životinjskim vrstama koje se bude iz zimskog sna.Također smo u više navrata posjetili i “zip line”, lokaciju na kojoj su djeca mogla neometano uživati u prirodi i onome što ih okružuje! Kroz likovne aktivnosti djeca su prikazala ono što su vidjela, osjetila i čula. Proljeće je vrijeme novog početka, buđenja i boravka na otvorenom, pa sretan prvi dan proljeća!

Odgojiteljice: Patricija i Elvira