Svjetski dan oralnog zdravlja šŸ˜

U suradnji sa zdravstvenom voditeljicom 20. ožujka je u naÅ”oj skupini održana radionica zdravstvenog odgoja na temu ā€žZdravlje zubiā€œ.

Cilj provedenih aktivnosti bio je prikazati kako, kada i koliko često trebamo prati zube, i koju hranu trebamo jesti da bi zubi bili zdravi.

Djeci je pročitana slikovnica ā€žGric i Grecā€œ kroz koju je prikazano Å”to će se dogoditi sa zubima ako ih ne peremo.

Nakon pročitane slikovnice djeci je pokazana četkica i pasta za zube, te na plastičnom modelu zabiju i ustiju demonstrirano pravilno pranje zubi s četkicom i pastom za zube.

U stolno-manipulativnom centru djeca su na plastificiranoj slici zubiju posutim sa Å”ljokicama i nacrtanim oblicima s markerom, Å”to predstavljaju Gric i Greca očetkali zubiće s improviziranim četkicama i pastom za zube.

Odgojiteljice: Katarina i Mirta