Svjetski dan voda

Svijest o važnosti vode, kao bitnoj stavci opstanka svih vrsta života na Zemlji, kod djece podižemo obilježavanjem “Svjetskog dana voda”, koji se tradicionalno obilježava 22. ožujka.  Kroz razne matematičke, predčitalačke, istraživačke aktivnosti djeci smo pokušali dočarati važnost uloge vode za cijeli svijet. Napravili smo plakat “Kruženje vode u prirodi”, dotaknuli smo se tema padalina, vremenskih uvjeta, te smo izradili vlastitu meteorološku stanicu. Stoga smo u ovome tjednu obilježili i “Dan meteorologije” koji se inače obilježava 23. ožujka. Razgovarali smo o boji vode, njenim stanjima , okusu ali i mirisu. Izradili smo i vlastiti “umjetni snijeg” kao i kapljice kiše! Naučili smo da vodu trebamo štedjeti ali i da je ona najzdravije piće- kako bi bili i ostali zdravi, no i da poslije svake kiše dolazi duga! :)

Odgojiteljice: Patricija i Elvira