🐤🐥🌿

Uskrs

🐰🌷🐇

Blagdan Uskrsa u našoj skupini  obilježili smo brojnim prigodnim aktivnostima.

S djecom smo se aktivno pripremali za nadolazeći blagdan.

Pripremali smo i bojali  košarice u vesele boje, rezali travicu za uskršnje košarice koje smo napunili čokoladnim jajašcima (njima su se djeca najviše radovala).

Kroz razgovor, pjesmu i prigodne priče postupno smo gradili blagdansko ozračje u vrtiću.

Kroz različite aktivnosti, trudili smo se djeci približiti važnost i značaj Uskrsa.

Bojanje, lijepljenje, crtanje, plesanje, pjevanje te slaganje didaktičkih slagalica prilika su da djeca prošire svoja znanja i vještine te blagdan Uskrsa dožive i osjete na njima primjeren način.

Blagdanskim ozračjem i aktivnostima vezanim za njih zadovoljavamo djetetovu potrebu za slavljem i veseljem te ga činimo aktivnim članom zajednice.

Uskrs je slavlje života, te u  njegovom duhu potičemo djecu, ali i odrasle uključene u život djece, na dobra djela, ljubav i dijeljenje.

Želimo vam svima sretan i blagoslovljen Uskrs! ☺️

Vaši “Leptirići”  😘💕