Zdravstveni odgoj

U sklopu Svjetskog dana oralnog zdravlja koji se obilježava 20.3. i kao tema zdravstvenog odgoja u jasličnoj skupini Zvjezdice održana je aktivnost na temu ZDRAVLJE ZUBI.

Djeci je pročitana priča „Lav zuboslav“ kroz koju je prikazano da osim ljudi i životinje imaju zube i koju hranu treba jesti da bi zubi bili zdravi i čvrsti, te na koji ih način treba pravilno prati.Nakon pročitane priče, na modelu zuba prikazano je pravilno pranje i četkanje sa četkicom i pastom za zube.

U stolno-manipulativnom centru djeci su ponuđene plastificirane slike usana sa zubima na kojima su nacrtani razni oblici koji su predstavljali “Gric i Greca”,a koje su djeca s napravljenim improviziranim  četkicama i pastom za zube očetkali kružnim pokretima kojima trebamo prati zube.

Nakon provedene aktivnosti djeca su bacala kocku i imenovala slike s kocke koje su predstavljale stvari za “zdrave i bolesne zube”.

Zdravstvena voditeljica