Noć knjige

25.4.2024.

Noć knjige je manifestacija pokrenuta 2012. godine, kako bi se, bez zatvaranja očiju pred često nelijepom svakodnevicom, barem na jedan dan govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga. Cilj projekta je kroz jedinstvenu manifestaciju potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega te dati poticaj razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu.

U četvrtak, 25. travnja naš dječji vrtić je u suradnji s Gradskom knjižnicom „Ivan Palčić“ obilježio Noć knjige. U prostorijama knjižnice održana je radionica pod nazivom „Mali detektivi“. Djeci je pročitana pričaautorice EmmeYarlett„Gricko-čudovište koje gricka knjige“ u kojoj su djeca saznala da je Gricko maleno žuto čudovište koje se obožava hraniti knjigama. Gricko je jurio kroz priču o Zlatokosi, Crvenkapici i Janku,“ pogrickao“  im je stranice i malčice poremetio tijek priče. Na kraju je pobjegao i iz vlastite knjige i grickao stranice u našoj knjižnici, a mali detektivi su otkrili na kojim je policama bio i kakve je tragove iza sebe ostavio.

Kao je sve to izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji 😊.