Dan planete Zemlje

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja diljem svijeta kao podrška zazaštitu okoliša.Zadatak odraslih je, kroz vlastiti primjer osvijestiti djecu po pitanju zaštite iočuvanja okoliša i planeta na kojem živimo.

U našoj skupini dan naše planete smo obilježili proučavanjemenciklopedija o našem domu planeti Zemlji i svim drugim živim bićima koji stanuju zajedno s nama. Naučili smo što je to Svemir. Proučavali smo globus, pronašli gdje se nalazi zemlja u kojoj mi živimo, kako se ona zove i kojim prirodnim resursima raspolažemo. Nakon toga smo proveli likovne aktivnosti crtanja i bojanja planete Zemlje.Razgovarali smo i očuvanju okoliša i uspostavljanju kontakta s prirodom.Vrlo je važno brinuti o okolišu te djecu od najranije dobi poticati na razvrstavanjeotpada i odlaganje u odgovarajuće spremnike i reciklažna dvorišta.Proveli smo i aktivnost sadnje cvijeća o kojem će se djeca brinuti i redovito ga zalijevati. Aktivnostima sadnje biljaka nastojali smo kod djece potaknuti razvoj životno – praktičnih vještina, razvijati ljubav prema prirodi i potaknuti ih na preuzimanje odgovornosti za očuvanje prirode.

Odgojiteljica: Jelena