Boje

Ovaj tjedan upoznavali smo se s bojama. Cilj provedene aktivnosti bio je potaknuti spoznavanje svijeta koji nas okružuje prepoznavanjem i imenovanjem osnovnih boja te povezivanje istih s voćem i povrćem. Ostvarivanju ciljeva pridonijela je slikovnica: “Boje” i “Jakov sklapa prijateljstvo s voćem i povrćem”.

Više se posvećujemo likovnom stvaralaštvu koje ima veliku ulogu u razvoju mašte, kreativnosti i pamćenja. Temperom smo bojali voće i povrće u crvenu, žutu i plavu boju. Nakon toga smo otkrivali kako nastaje zelena boja i bojali zeleno voće i povrće. Kroz aktivnosti djeci je približen svijet boja i dana im je mogućnost da sama istraže što se događa miješanjem plave i žute boje.

Djeca su aktivno surađivala, komentirala i istraživala te naposljetku i bogatila svoj rječnik. Sada djeca u skupini„Loptice“ razlikuju i točno imenuju naučene boje.

Odgojiteljice: Marina i Petra