Sjeverni i Južni pol❄️🐧🐻❄️

U skupini smo proveli niz aktivnosti na temu Sjevernog i Južnog pola kako bismo djeci približili ovaj zanimljiv svijet leda i snijega te potaknuli njihovu znatiželju i kreativnost.

📖Učenje kroz igru i istraživanje

Djeca su kroz razgovor, slikovnice i razne aktivnosti naučila osnovne razlike između Sjevernog i Južnog pola, uključujući karakteristične životinje i vremenske uvjete. Posebno ih je zainteresirala činjenica da pingvini žive samo na Antarktici, dok polarni medvjedi obitavaju na Arktiku.

🧊Eksperiment s ledom

Kroz eksperiment s ledom, istraživali su kako se led topi i što utječe na njegovo brzinu otapanja.

 

🎨Likovne i kreativne aktivnosti

Djeca su uživala u likovnim aktivnostima gdje su izrađivala pingvine i iglue koristeći različite materijale poput papira, kartona, šiški, pamuka (vatice) i šećernih kocki. Posebno su ih oduševile tehnika pravljenja umjetnog snijega, te su se u toj taktilnoj aktivnosti jako dugo zadržavali, a djeca su pritom razvijala i osjetilnu percepciju.

🎲Natjecateljske igre

Osmislili smo natjecateljsku igru s čašicama „Pingvin” i “Eskim” koja je ujedno bila i matematička igra brojanja koja ekipa će više čašica srušiti, te su tako razvijali logičko razmišljanje, čekanje na red i koncentraciju.

🏠Maketa polarnih krajeva

U skupini smo osmislili i „centar polarnih krajeva“ gdje smo napravili maketu Sjevernog i Južnog pola od recikliranog materijala, kartona, folije i stiropora, a prikazivala su ledene sante, iglue, pingvine i Eskime.

 

❄️Izrada velikog iglua

Jedna od najzanimljivijih aktivnosti bila je izrada velikog iglua od bijelog kartona i vatice. Djeca su pokazala veliku angažiranost, suradnju i maštovitost, a iglu je postao omiljeni kutak za igru i učenje. Pretvarali su se da su Eskimi, pecali su ribe iz zaleđenog jezera…Stvorili su svoj vlastiti kutak za mirne aktivnosti poput listanja slikovnica ili razgovora s prijateljima.

Aktivnosti su bile uspješne i dobro prihvaćene – djeca su pokazala velik interes i angažiranost, postavljala su brojna pitanja i aktivno sudjelovala u svim zadacima🐧🌍.

Odgojiteljice: Marina Badurina i Anita Badurina-Tomić